Τετάρτη 10 Απριλίου 2013

ΕΦΗΒΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ: ΑΠΟΕΛ-ΚΑΜΒΟΥΝΙΑΚΟΣ 3-5. (γράφουν οι : Σπύρος Ξυγιτζής- Νίκος Τσιγάρας- Δημήτρης Πολίτης)

(Βίντεο με φάσεις του αγώνα και φωτογραφίες στο κυρίως άρθρο)
Την Κυριακή της 31-3-2013 διεξήχθη ο ποδοσφαιρικός αγώνας ΑΠΟΕΛ-ΚΑΜΒΟΥΝΙΑΚΟΣ στο δημοτικό στάδιο Ελασσόνας στον οποίο νίκησε ο ΚΑΜΒΟΥΝΙΑΚΟΣ με σκορ 3-5.

Ο αγώνας είχε πολλές φάσεις και μεγάλο ενδιαφέρον. Το σκορ άνοιξε στο11 λεπτό από τον Δημήτρη Πολίτη με απευθείας φάουλ. Το δεύτερο γκολ ήρθε από τον Αργύρη Ασκητή με τρομερό γκολ. Το τρίτο γκολ ήρθε από τον Βαγγέλη Μυλωνά με πέναλντι στο 28 λεπτό. Έτσι έληξε το πρώτο ημίχρονο.

Στο δεύτερο ημίχρονο μπήκε ένα γρήγορο γκολ από τον Μίμη Ιντρίτζι. Έγινε το 4-0. Το ΑΠΟΕΛ έβαλε γρήγορα 3 γκολ. Είχαν μείνει 5 λεπτά και ήρθε το 5ο γκολ από τον Αντώνη Κουτσίκο. Μόλις τελείωσε ο αγώνας πανυγυρίσαμε πολύ γιατί ανεβήκαμε στην πρώτη θέση της βαθμολογίας.