Παρασκευή 19 Απριλίου 2013

ΚΑΜΒΟΥΝΙΑΚΟΣ-ΔΕΥΚΑΛΙΩΝΑΣ 4-0 (γράφουν οι: Μάριος Τσιλινίκος Νίκος Τσιγάρας)

Την Πέμπτη στις 4-4-2013 διεξήχθη στο γήπεδο της Κρανέας Ελασσόνας ο ποδοσφαιρικός αγώνας ΚΑΜΒΟΥΝΙΑΚΟΣ-ΔΕΥΚΑΛΙΩΝΑΣ στον οποίο νίκησε η ομάδα του ΚΑΜΒΟΥΝΙΑΚΟΥ με σκόρ 4-0.

ΔΕΙΤΕ το video του αγώνα στο κυρίως άρθρο!

1o  video

2o  video
Ο αγώνας είχε πολλές καλές  φάσεις και πολύ μεγάλο ενδιαφέρον. Ο καιρός ήταν καλός, αλλά το γήπεδο δεν ήταν καλό και δεν επέτρεπε στους παίχτες και των δύο ομάδων να παίξουν καλό ποδόσφαιρο. Κάθε ημίχρονο ήταν διάρκειας  25 λεπτών. Στο 12ο λεπτό άνοιξε το σκορ ο Δημήτρης Πολίτης με απευθείας κτύπημα φάουλ. Στο 20ο λεπτό έγινε το 2-0 από τον Κωνσταντίνο Πιτσιδήμο με όμορφη συλλογική προσπάθεια. Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου έγινε το 3-0 από τον Βασίλη Πέτσα. Έτσι έληξε το πρώτο ημίχρονο.

Στο 40ο του δευτέρου ημιχρόνου έγινε το 4-0 από τον Βαγγέλη Μυλωνά. Έτσι έληξε ο αγώνας. Τα παιδιά του ΚΑΜΒΟΥΝΙΑΚΟΥ ήταν χαρούμενα για την νίκη τους αντίθετα τα παιδιά του ΔΕΥΚΑΛΙΩΝΑ ήταν λυπημένα για το αποτέλεσμα. Σημασία όμως σ΄ έναν αγώνα έχει η συμμετοχή και η προσπάθεια.